orjınal kıng doberman yavruları | Bursa Köpek Çiftliği | Satılık Yavru Köpek

orjınal kıng doberman yavruları

orjınal kıng doberman yavruları

Doberman Pinscher, zekası, sadakati ve koruyucu doğasıyla tanınan orta büyüklükte bir köpek türüdür. Doberman yavruları enerjik ve oyuncudur ve büyüdükçe daha güvenli ve özgüvenli hale gelirler. Tipik olarak siyah, kızıl, veya açık kahverengi renktedirler ve bakımı kolay kısa, pürüzsüz bir kürkleri vardır.

Dobermanlar yavruları oldukça eğitilebilir bir türdür, çok itaatkar oldukları bilinir ve itaat eğitimi, çeviklik ve koruma eğitiminde mükemmeldirler. Ayrıca ailelerini korudukları ve mükemmel bekçiler oldukları bilinmektedir. Sağlam, tutarlı ve deneyimli bir bakıcıya ihtiyaç duyduklarından, ilk kez köpek sahipleri için önerilmezler.

Doberman yavruları büyüdükçe çok fazla egzersize ve zihinsel uyarıma ihtiyaç duyarlar ve önemli miktarda sosyalleşme, eğitim ve disiplin gerektirirler. Küçük çocukların veya diğer küçük evcil hayvanların bulunduğu evler için tavsiye edilmezler. İnsan etkileşimi ile geliştiklerinden, dışarıda bir kulübede tutulmaları önerilmez. Dobermanların ortalama ömrü 10-12 yıldır.

Kalça displazisi, von Willebrand hastalığı ve kardiyomiyopati gibi belirli genetik sağlık sorunlarına eğilimli olabileceğinden, bir Doberman Pinscher yavrusu almadan önce cinsi araştırmak ve uzmanlarla ve sorumlu yetiştiricilerle konuşmak çok önemlidir. Ve koruyucu yapıları nedeniyle, güçlü bir av dürtüsüne sahiptirler, bu nedenle erken sosyalleşme ve eğitim, Doberman'ınızla mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmenin anahtarıdır.

WhatsApp İletişim